""

We kijken terug op een geslaagde Lintjesregen!

Vandaag
Inwoners

Op vrijdagochtend 25 april was de jaarlijkse Lintjesregen. Op deze dag hebben we bijzondere vrijwilligers, die zich inzetten voor de medemens, in het zonnetje gezet. Tijdens de Algemene Gelegenheid 2025 feliciteerde burgemeester Michiel van Veen maar liefst elf inwoners met hun benoeming in de Orde van Oranje-Nassau. Tien werden benoemd tot Lid en één tot Ridder. 

Voor het eerst kreeg de Lintjesregen van 2025 een landelijk thema mee: ‘Nederland verdient een lintje!’. Nederland is namelijk Europees kampioen vrijwilligerswerk. Daarom zegt een lintje méér dan alleen iets over individuele inzet en toewijding – die op zich al bijzonder is. Elk lintje vertelt een klein verhaal over Nederland. Over een maatschappij waarin mensen voor elkaar klaarstaan, waar we elkaars inzet waarderen en het goede in de ander zien. 

Al vroeg in de ochtend kwam de burgemeester aan bij meneer Leo Pennings. Meneer Pennings heeft zich bij diverse regionale musea ingezet voor het behoud van de weefkunst.
Daarnaast is hij vrijwilliger voor FNV Belastingservice. Daarna bracht de burgemeester een bezoek aan In d’n Drietip. Hier zette hij de heer Harry van de Weijer in het zonnetje voor zijn inzet als vrijwilliger daar, voor zijn buurtgenoten en voor de Militaire
Veteranenvereniging Gemert-Bakel.

Daarna ging het gezelschap naar de heer Wim Verhofstad. Hij werd thuis verrast voor zijn bijna 40-jarige inzet in het bestuur van het Jachthoorn- en trompetterkorps en zijn vrijwilligerswerk voor de Seniorenvereniging KBO. De volgende stop was bij de heer en
mevrouw Tjeu en Ans Jacobs. Zij zijn een heel actief echtpaar. Meneer is onder andere actief voor de FNV Belastingservice en de VVV en mevrouw voor Stichting Leergeld en de DamesSociëteit Gemert.

De volgende stop was De Sprank in De Mortel. Hier werd mevrouw Gerda Melis onderscheiden. Zij heeft een groot hart voor de zorg en zet zich onder andere in voor De Zonnebloem en Hospice De Populier. Ook de heer Frans van de Kam uit de Mortel werd
benoemd. Hij is betrokken bij de wielersport en vrijwilliger voor het onderhoud rondom de kerk.

Daarna ging het gezelschap door naar Bakel. Hier was een bijzondere stop bij de heer Peter Lucassen. Hij heeft zich op vele fronten ingezet voor gezondheidszorg én voor zijn dorp Bakel. Hiervoor werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 

Vervolgens was het de beurt aan mevrouw Annie Jaegers uit Handel. Zij is langdurig en intensief mantelzorger en ontving daarvoor de onderscheiding. De lintjesregen werd feestelijk afgesloten in De Dompelaar in Elsendorp, met het uitreiken van twee lintjes aan mevrouw Tonny van Boxtel en mevrouw Yvonne Sanders. Zij zijn beiden zeer actief in het verenigingsleven van Elsendorp.

Elke voordracht komt vanuit de samenleving. Iedereen kan elkaar voordragen. Lintjes zijn ván Nederlanders, vóór Nederlanders.
Proficiat aan alle gedecoreerden!